Konec OPPIK se blíží

Na podzim roku 2020 budou vyhlášené tři základní výzvy zaměřené na výzkum a vývoj v podnicích. Konkrétně tituly Potenciál, Aplikace a Inovace – zaměřené od založení či rozvoje center průmyslového výzkumu přes podporu průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje až po uvádění nových nápadů a inovovaných výrobků, technologií či služeb do výroby.
V rámci nízkouhlíkových technologií se můžete těšit na další, v pořadí již čtvrtou, výzvu na podporu nákupu elektromobilů pro podnikatelské účely a pořízení dobíjecích stanic.
Na přelomu roku bude vyhlášena oblíbená výzva zaměřená na podporu začínajících podnikatelů k pořízení nových strojů, technologických zařízení a vybavení. Mezi nevšední výzvy patří mimo jiné podpora výstavby malých vodních či větrných elektráren.

Vzhledem k volným finančním prostředkům, které v aktuálním operačním programu stále jsou, Ministerstvo průmyslu a obchodu avizuje i další výzvy na podporu rekonstrukce staveb – jedná se o známé výzvy na Školicí střediska, Nemovitosti (brownfieldy) a Úspory energie.

Vzhledem k delší přípravě podkladů k žádostem, zejména projektové dokumentace, doporučujeme zahájit práce na záměrech co nejdříve.

V případě zájmu o doplňující informace či vyřízení dotace volejte na telefonní číslo +420 603 833 874.

Webdesign by Lewest.cz